Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 25 
first
  
last
 
 
start
stop

IM Ivan Galić pobjednik 11. pojedinačnog međunarodnog otvorenog prvenstva Šahovskog saveza Herceg-Bosne za muškarce i žene

Miro Marjanovic
Ispis PDF

Od 27. do 29. listopada 2023. godine u Neumu, hotel „Zenit“ održano je 11. pojedinačno međunarodno otvoreno prvenstvo Šahovskog saveza Herceg-Bosne za muškarce i žene za 2023. godinu.

Prvenstvo je otvorio dopredsjednik Šahovskog saveza Herceg-Bosne gosp. Darko Popović.

U svom obraćanju pozdravio je sve nazočne i zaželio dobrodošlicu na ovo prvenstvo u ime predsjednika Šahovskog saveza Herceg-Bosne gosp. Željka Boguta i u svoje ime. Između ostalog zahvalio je svim klubovima koji su poslali svoje članove na ovo šahovsko natjecanje.

Istaknuo je napore koje čini Šahovski savez Herceg-Bosne te na različite načine izravno i posredno stimulira i podupire šahovske aktivnosti klubova.

Uputio je poziv klubovima za dodatne napore kako bi zajednički jačali šah i Šahovski savez Herceg-Bosne.

Na kraju je zahvalio se svima koji su pomogli u tehničkoj pripremi ovog prvenstva, zaželio dobar uspjeh svim šahisticama i šahistima te svečano otvorio ovo šahovsko natjecanje.

Nastupilo je 48 igrača, od toga 3 IM i 3 FM. Igralo se po švicarskom sustavu u 9 kola, s tempom igre 30 minuta po igraču uz primjenu pravila FIDE.

Nagradni fond je iznosio 4.000,00 KM, raspoređen na 15 redovnih (10 za muškarce i 5 za žene)  i 4 specijalne nagrade, (do 8 godina, do 12 godina, do 16 godina i do 20 godina).

Pobjednik 11. pojedinačnog Međunarodnog otvorenog prvenstva Šahovskog saveza Herceg-Bosne je IM Ivan Galić. Drugo mjesto osvojio je IM Dejan Marjanović, a treći je IM Vitomir Arapović.

Prvo mjesto – IM Ivan Galić

Drugo mjesto – IM Dejan Marjanović

Treće mjesto – IM Vitomir Arapović

Prvo mjesto u konkurenciji šahistkinja osvojila  je Ana Ostojić

 

Prvo mjesto do 8 godina, rođeni do 2015. godine i mlađi je Gabriel Kraljević.

Prvo mjesto do 12 godina, rođeni do 2011. godine i mlađi je Ivan Ćorić.

Prvo mjesto do 16 godina, rođeni do 2007. godine i mlađi je Ivo Planinić.

Prvo mjesto do 20 godina, rođeni do 2003. godine i mlađi je Josip Miličević.

Na svečanom zatvaranju 11. pojedinačnog međunarodnog otvorenog prvenstva Šahovskog saveza Herceg-Bosne za muškarce i žene, nagrade je uručio dopredsjednik Šahovskog saveza Herceg-Bosne gosp. Darko Popović, nakon čega je natjecanje proglasio zatvorenim.

 

Direktor turnira bio je IA Miro Marjanović, a zamjenik direktora turnira Darko Popović.

Sudačke poslove uspješno su obavili: DA Blago Vukoja, DA Stanko Ćurčić i DA Tihomir Marić.

Chess-results

Konačan poredak






Mjesto Ime Rtg FED Klub Bod BH. BH.
1 IM Galic Ivan 2361 CRO ŠK "ŠIROKI BRIJEG" Široki Brijeg 8 42½ 54
2 IM Marjanovic Dejan 2398 BIH ŠK "VITEZ" Vitez 41½ 53½
3 IM Arapovic Vitomir 2275 BIH ŠK "KISELJAK" Kiseljak 43 55½
4 Corovic Sean 2179 BIH ŠK "RAMA" Prozor-Rama 40½ 53
5 FM Muratovic Enver 2150 BIH ŠK "NAPREDAK" Zenica 40½ 52
6 Hajdarevic Samir 2012 BIH ŠK "NAPREDAK" Zenica 6 41½ 53½
7 Popovic Darko 2003 BIH ŠK "NAPREDAK" Zenica 6 39 50
8 Prskalo Vladislav 1896 BIH ŠK "ČAPLJINA" Čapljina 6 38 49½
9 Lizde Emir 1963 BIH ŠK "ČAPLJINA" Čapljina 6 36 46
10 Vujica Marinko 2027 BIH ŠK "BUSOVAČA" Busovača 6 34½ 44½
11 FM Miljkovic Milan 2174 BIH ŠK "RAMA" Prozor-Rama 6 33½ 45
12 FM Kobas Adnan 2204 BIH ŠK "ŽEPČE" Žepče 38 48½
13 Ostojic Ana A 1531 BIH ŠK "BROTNJO" Čitluk 26 33½
14 Basic Dervo 1675 BIH HŠK "TOMISLAV" Tomislavgrad 5 37½ 46½
15 Duvnjak Ivan 1796 BIH HŠK "TOMISLAV" Tomislavgrad 5 37 48
16 Barisic Predrag 2031 BIH ŠK "KISELJAK" Kiseljak 5 36½ 47½
17 Hajdarevic Senad 0 BIH ŠK "BUSOVAČA" Busovača 5 35½ 45½
18 Kuraja Mijo 1879 BIH ŠK "RAMA" Prozor-Rama 5 34 43½
19 Milicevic Josip 1779 BIH ŠK "ČAPLJINA" Čapljina 5 33 42½
20 Ivic Sanja 1778 BIH ŠK "RAMA" Prozor-Rama 5 32½ 42
21 Vujica Boro 1837 BIH ŠK "BUSOVAČA" Busovača 5 32 42
22 Cosic Hrvoje 1702 BIH HŠK "KUPRES" Kupres 5 31 39½
23 Ivankovic Tomislav 1425 BIH ŠK "ŠIROKI BRIJEG" Široki Brijeg 33½ 42½
24 Vujica Branislav 1785 BIH ŠK "BUSOVAČA" Busovača 31½ 40
25 Buntic Mihaela 1461 BIH ŠK "BROTNJO" Čitluk 29½ 38
26 Slisko Ilija 1681 BIH HŠK "TOMISLAV" Tomislavgrad 27 33½
27 Simic Toni 1545 BIH HŠK "KUPRES" Kupres 25½ 35
28 Coric Ivan 1615 BIH ŠK "BROTNJO" Čitluk 4 31½ 41½
29 Kuna Boris 1623 BIH HŠK "KUPRES" Kupres 4 31½ 41
30 Petrovic Ivo 1838 BIH HŠK "ZRINJSKI" Mostar 4 31½ 39½
31 Ostojic Patrik 1339 BIH ŠK "BROTNJO" Čitluk 4 29 38
32 Culo Ante 1742 BIH HŠK "TOMISLAV" Tomislavgrad 4 28½ 37½
33 Planinic Ivo 1389 BIH HŠK "ZRINJSKI" Mostar 33½ 43
34 Jelcic Mateo 1232 BIH ŠK "ŠIROKI BRIJEG" Široki Brijeg 33 42
35 Pehar Filip 1399 BIH ŠK "BROTNJO" Čitluk 29½ 38
36 Galic Lucija 1249 BIH ŠK "ŠIROKI BRIJEG" Široki Brijeg 29 35½
37 Stojic Tomislav 1393 BIH ŠK "BROTNJO" Čitluk 27 34
38 Brajkovic Toma 1307 BIH ŠK "ČAPLJINA" Čapljina 26½ 35½
39 Dodig Grgur 0 BIH HŠK "ZRINJSKI" Mostar 25 32
40 Kraljevic Nikola 0 BIH ŠK "ŠIROKI BRIJEG" Široki Brijeg 23½ 28½
41 Malikanovic Slaven 0 BIH HŠK "KUPRES" Kupres 3 26½ 34½
42 Drinić Alen 0 BIH ŠK "NAPREDAK" Zenica 3 24½ 30
43 Kraljevic Gabriel 0 BIH ŠK "ŠIROKI BRIJEG" Široki Brijeg 3 22 27½
Šoko Gabrijel 0 BIH ŠK "NAPREDAK" Zenica 3 22 27½
45 Culjak Mario 0 BIH HŠK "ZRINJSKI" Mostar 2 24½ 30½
46 Đudarić Dominik 0 BIH ŠK "NAPREDAK" Zenica 2 23½ 29½
47 Galic Vinko 1089 BIH ŠK "ŠIROKI BRIJEG" Široki Brijeg 2 22 27½
48 Popovic Petra 0 BIH ŠK "NAPREDAK" Zenica ½ 20 26½