Tko je Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 107 
first
  
last
 
 
start
stop

IM Dejan Marjanović pobjednik 10.pojedinačnog Međunarodnog otvorenog prvenstva Šahovskog saveza Herceg-Bosne za muškarce i žene

Miro Marjanovic
Ispis PDF

Dana 25. i 26. ožujka 2023. godine u Neumu, hotel „Zenit“ održano je 10. pojedinačno Međunarodno otvoreno prvenstvo Šahovskog saveza Herceg-Bosne za muškarce i žene za 2022. godinu.

Predsjednik Šahovskog saveza Herceg-Bosne Željko Bogut je pozdravio sve nazočne šahistice i šahiste i zaželio dobrodošlicu na pojedinačno otvoreno prvenstvo Šahovskog saveza Herceg-Bosne koje se odigralo sukladno godišnjem planu aktivnosti. Zahvalio se svima koji su pomogli u tehničkoj pripremi ovog prvenstva, zaželio dobar uspjeh svim šahisticama i šahistima te svečano otvorio ovo šahovsko natjecanje.

Nastupilo je 58 igrača, od toga 2 IM i 1 FM. Igralo se po švicarskom sustavu u 9 kola, s tempom igre 30 minuta po igraču uz primjenu pravila FIDE.

Nagradni fond je iznosio 4.000,00 KM, raspoređen na 15 redovnih (10 za muškarce i 5 za žene)  i 4 specijalne nagrade, (do 8 godina, do 12 godina, do 16 godina i do 20 godina).

Pobjednik 10. pojedinačnog Međunarodnog otvorenog prvenstva Šahovskog saveza Herceg-Bosne je IM Dejan Marjanović. Drugo mjesto osvojio je IM Željko Bogut, a treći je Ivan Sesar.

Prvo mjesto – IM Dejan Marjanović

Drugo mjesto – IM Željko Bogut

Treće mjesto – Ivan Sesar

Prvo mjesto u konkurenciji šahistkinja osvojila  je Ivić Sanja

Prvo mjesto do 8 godina, rođeni do 2014. godine i mlađi je Petra Popović.

Prvo mjesto do 12 godina, rođeni do 2010. godine i mlađi je Stefan Bulajić.

Prvo mjesto do 16 godina, rođeni do 2006. godine i mlađi je Franko Tomičić.

Prvo mjesto do 20 godina, rođeni do 2002. godine i mlađi je Gabrijel Šoko.

Na svečanom zatvaranju 10. pojedinačnog Međunarodnog otvorenog prvenstva Šahovskog saveza Herceg-Bosne za muškarce i žene, nagrade je uručio predsjednik Šahovskog saveza Herceg-Bosne gosp. Željko Bogut, nakon čega je natjecanje proglasio zatvorenim.

 

Direktor turnira bio je IA Miro Marjanović, a zamjenik direktora turnira Darko Popović.

Sudačke poslove uspješno su obavili: DA Blago Vukoja, DA Stanko Ćurčić i ŽA Darko Jozić.

Chess-Results

Konačan poredak














Mjesto

Ime

Rtg

FED

Klub

Bod

BH.

1

IM

Marjanovic Dejan

2412

BIH

ŠK "VITEZ" Vitez

41

2

IM

Bogut Zeljko

2378

BIH

ŠK "ŠIROKI BRIJEG" Široki Brijeg

7

42

3

 

Sesar Ivan

2138

BIH

ŠK "ŠIROKI BRIJEG" Široki Brijeg

42½

4

 

Bojo Leon

2199

BIH

ŠK "KISELJAK" Kiseljak

40

5

 

Karlovic Zvonimir

2109

BIH

ŠK "ČAPLJINA" Čapljina

38½

6

 

Vego Nikica

2097

BIH

HŠK "ZRINJSKI" Mostar

37½

7

 

Simunovic Bozidar

2073

BIH

HŠK "ZRINJSKI" Mostar

33

8

FM

Miljkovic Milan

2140

BIH

ŠK "RAMA" Prozor-Rama

6

39½

9

 

Vujica Marinko

1993

BIH

ŠK "BUSOVAČA" Busovača

6

39

10

 

Stipic Ivan

1651

BIH

ŠK "NOVI TRAVNIK" Novi Travnik

6

37½

11

 

Barisic Predrag

1991

BIH

ŠK "KISELJAK" Kiseljak

6

32½

12

 

Miskovic Ivica

0

BIH

ŠK "VITEZ" Vitez

6

32

13

 

Ekmescic Tarik

1890

BIH

ŠK "BUSOVAČA" Busovača

38½

14

 

Trogrlic Andjelko

2039

BIH

ŠK "KISELJAK" Kiseljak

36½

15

 

Lizde Emir

1980

BIH

ŠK "ČAPLJINA" Čapljina

36

16

 

Begic Igor

1942

CRO

HŠK "ZRINJSKI" Mostar

29

17

 

Matijevic Jozo

1975

BIH

ŠK "ŽEPČE" Žepče

5

36½

18

 

Popovic Darko

2043

BIH

ŠK "NAPREDAK" Zenica

5

35

19

 

Maricic Josip

1887

BIH

ŠK "JAJCE" Jajce

5

34

20

 

Imamovic Esad

1779

BIH

ŠK "JAJCE" Jajce

5

34

21

 

Matijevic Jure

1986

BIH

ŠK "ŠIROKI BRIJEG" Široki Brijeg

5

33½

22

 

Vujica Boro

1835

BIH

ŠK "BUSOVAČA" Busovača

5

33

23

 

Basic Dervo

1656

BIH

HŠK "TOMISLAV" Tomislavgrad

5

31½

24

 

Prskalo Vladislav

1927

BIH

ŠK "ČAPLJINA" Čapljina

5

31½

25

 

Sucic Zdenko

0

BIH

ŠK "NOVI TRAVNIK" Novi Travnik

5

29

26

 

Miskovic Marko

0

CRO

ŠK "VITEZ" Vitez

5

28½

27

 

Tomicic Franko

1805

BIH

ŠK "KISELJAK" Kiseljak

35

28

 

Lukic Zeljko

1780

BIH

ŠK "JAJCE" Jajce

35

29

 

Lozancic Stipo

0

BIH

ŠK "NOVI TRAVNIK" Novi Travnik

31½

30

 

Ivkovic Andrija

1760

BIH

HŠK "KUPRES" Kupres

30

31

 

Ivic Sanja

1812

BIH

ŠK "RAMA" Prozor-Rama

29

 

 

Colic Mladen

1754

BIH

HŠK "KUPRES" Kupres

29

33

 

Strkalj Stipo

1778

BIH

ŠK "JAJCE" Jajce

27½

34

 

Simic Marko L

1938

BIH

ŠK "ŽEPČE" Žepče

4

37

35

 

Milicevic Sasa

0

BIH

ŠK "NOVI TRAVNIK" Novi Travnik

4

37

36

 

Vujica  Branislav

0

BIH

ŠK "BUSOVAČA" Busovača

4

36½

37

 

Duvnjak Ivan

1821

BIH

HŠK "TOMISLAV" Tomislavgrad

4

31½

38

 

Jezidzic Ivan

1559

BIH

HŠK "KUPRES" Kupres

4

30½

39

 

Mijatovic Vinko

1768

BIH

ŠK "NAPREDAK" Zenica

4

30

40

 

Slisko Ilija

1675

BIH

HŠK "TOMISLAV" Tomislavgrad

4

29½

41

 

Agicevic Adna

1530

BIH

ŠK "NAPREDAK" Zenica

4

26½

42

 

Setka Mladen

1691

BIH

HŠK "ZRINJSKI" Mostar

4

22½

43

 

Markovic Tihomir

1799

BIH

HŠK "TOMISLAV" Tomislavgrad

33½

44

 

Peric Pero

1517

BIH

ŠK "KISELJAK" Kiseljak

33

45

 

Kuna Boris

1679

BIH

HŠK "KUPRES" Kupres

30½

 

 

Tomic Branko

0

BIH

ŠK "VITEZ" Vitez

30½

47

 

Besker Misko

1809

BIH

ŠK "RAMA" Prozor-Rama

27

48

 

Soko  Gabrijel

0

BIH

ŠK "NAPREDAK" Zenica

24

49

 

Culo Ante

1782

BIH

HŠK "TOMISLAV" Tomislavgrad

3

31½

50

 

Maslac Vlatko

1302

BIH

ŠK "ČAPLJINA" Čapljina

3

28½

51

 

Maric Mia

1383

BIH

ŠK "RAMA" Prozor-Rama

3

28

52

 

Sesar Petra

0

BIH

ŠK "ŠIROKI BRIJEG" Široki Brijeg

3

23½

53

 

Bulajic Stefan

0

BIH

ŠK "NAPREDAK" Zenica

3

21½

54

 

Brajkovic Marija

1276

BIH

ŠK "ČAPLJINA" Čapljina

3

21

55

 

Brajkovic Toma

1314

BIH

ŠK "ČAPLJINA" Čapljina

25

56

 

Vujica Simun

0

BIH

ŠK "HRASNO-BUSOVACA" Hrasno-Busovaca

2

21

57

 

Djudaric Dominik

0

BIH

ŠK "NAPREDAK" Zenica

½

22½

58

 

Popovic Petra

0

BIH

ŠK "NAPREDAK" Zenica

½

22½